• 750 ₺ ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! Başla
Tüm Kategoriler
Sepet 0
Sepette ürün yok.

İADE - DEĞİŞİM VE CAYMA KOŞULLARI

 

GENEL:

1.Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

2.Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. 

3.Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri belirtilen şekilde ödenecektir.

4.Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise,  Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir. 

5.Satın alınan ürün, eksiksiz teslim edilmek zorundadır. 

6.Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinde alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır. 

 

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE: 

7.Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

 

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE: 

8.Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır. 

 

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ: 

9.Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır, paketi açılmamalıdır. Aksi takdirde iade kabul edilmeyecektir. Ürünle birlikte fatura da iade edilmelidir.

 

İADE KOŞULLARI:

10. Özel üretim ürünlerde iade kabul edilmez. Kumaş stor ve zebra stor ürünler gelen siparişe göre üretildiğinden bu ürünlerde iade ve değişim söz konusu değildir.

11. Paketi açıldığı takdirde tekrar satış özelliğini kaybeden ürünlerin iade kabul edilmez. Ürünlere montaj işlemi yapıldıktan sonra iade ve değişim kanun gereği kesinlikle yapılmamaktadır.  (Örnek Ürünler: Bambu Storlar, Rustikler ve Jaluziler bu gruptadır.)

12. ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

13. Kargoda meydana gelen hasarlar dolayısıyla iade istenirse mutlaka Hasar Tespit Tutanağı tutulmalıdır ve SATICI’ya ulaştırılmalıdır. Bu tutanak tutulmadığı ve ulaştırılmadığı takdirde iade söz konusu olmayacaktır.

14. İade ve değişim kargo ücretleri ALICI’ya aittir. SATICI tarafından gönderilen kargolar, ALICI tarafından herhangi bir sebepten teslim alınmadığı durumlarda ALICI, SATICI’nın kargo ücretinden dolayı zararını karşılamakla mükelleftir. SATICI, maksimum 4 hafta içerisinde ilgili ürünleri kargoya teslim ettikten sonra Mesafeli Satış Sözleşmeler Kanuna göre sorumluluğunu alıcıya devreder, kargo teslimi ve diğer konularda ALICI sorumludur.

15. Beden uyuşmazlığı, renk-ton uyuşmazlığı ve kullanım şekli uyuşmazlığı ALICI sorumluluğundadır. Bu sebeplerden dolayı iade edilen ürünlerden kaynaklanan her türlü zararı ALICI karşılanmakla yükümlüdür.

 

CAYMA HAKKI:

16.ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde, SATICI’ya bildirmek ve ürün paketi açmamak şartıyla  (özel üretim ürünler hariç) hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

17. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar ALICI’ ya aittir. Cayma hakkı kullanılması durumunda geri gönderim kargo ücreti ALICI’ya ait olacaktır.

18. 3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

19. ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

 

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER: 

20.ALICI’nın isteği veya ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan ürünler, bozulma tehlikesi olan veya tekrar satışa kazandırılma ihtimali olmayan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.

21. Cayma hakkının, iade ve değişim prosedürünün geçerli olmayacağı ürünleri SATICI belirler.

 

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

22. ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

icon

E-Bültenimize Abone Olun!

Kampanyalardan ilk siz haberdar olun.